چرا سقط جنین در آمریکا ممنوع است؟

کورتاژ و عوارض آن چیست؟
آگوست 27, 2019
13 راه برای پیشگیری از سقط جنین
13 راه برای پیشگیری از سقط جنین
سپتامبر 1, 2019
نمایش همه
چرا سقط جنین در آمریکا ممنوع است؟

چرا سقط جنین در آمریکا ممنوع است؟

چرا سقط جنین در آمریکا ممنوع است؟

در ایالات متحده آمریکا سقط جنین از ۲۲ ژانویه ۱۹۷۳ تحت عنوان «رو اند ویو» توسط دادگاه مطلقه، قانونی اعلام شد. بسیاری از مردم آمریکا بر این باور هستند که در قانونی بودن این کار باید تجدید نظر شود و هنوز این گروه از مردم نسبت به قانونی بودن آن معترض هستند. منتقدین سقط جنین این کار را خارج از اصول اخلاقی می‌دانند. در مورد آزادی سقط جنین مردم آمریکا به دو دسته تقسیم می‌شوند، گروهی اختیار سقط جنین را حق مادر می‌دانند و عده‌ای معتقد هستند انسانی که متولد نشده‌است و به صورت جنین است حق زندگی دارد و سقط جنین یک نوع قتل محسوب می‌شود.
جرج بوش در سال ۲۰۰۳ و به دنبال برخی آمارهای نگران‌کننده از تبعات قانون مذکور، دستور ابطال حکم صادره توسط بیل کلینتون در راستای آزادی کامل در موضوع سقط جنین را صادر کرد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید آمریکا نیز اعلام کرد از مخالفان قانون آزادی سقط جنین حمایت می‌کند.

پس از تصویب قانون تشدید سختگیری سقط جنین در چند ایالت آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود به آن واکنش نشان داد. پرزیدنت دونالد ترامپ در چند توئیت درباره تصویب این قوانین نوشت که به شدت طرفدار حفظ حیات است و در رابطه با این موضوع سه استثنا را در نظر می گیرد.
پرزیدنت ترامپ گفته است که «سقط جنین باید در موارد حاملگی در نتیجه تجاوز و زنای محارم و برای حفظ جان مادر مجاز باشد.»
توییت ترامپ در مورد سقط جنین

قانون عجیب سقط جنین در ایالت لوئیزیانا آمریکا

ایالت لوئیزیانا در جنوب شرقی آمریکا روز چهارشنبه به جمع ایالاتی پیوست که در چند ماه گذشته سخت‌گیرانه‌ترین قوانین را علیه سقط جنین وضع کرده‌اند.

مجلس ایالتی لوئیزیانا با اکثریت آرا تصویب کرد که سقط جنین توسط زنان پس از شش هفته بارداری ممنوع است.

مجلس سنای این ایالت پیشتر این قانون را تایید کرده بود.

حال، به گزارش خبرگزاری رویترز، لوئیزیانا به جمع دست‌کم چهار ایالت دیگر در جنوب آمریکا می‌پیوندد که در چند ماه گذشته تلاش کرده‌اند عمل سقط جنین را برای زنان دشوارتر کنند.

در اواخر اردیبهشت‌ماه گذشته، مجلس سنا در ایالت آلابامای آمریکا یکی از شدیدترین لوایح علیه سقط جنین در این کشور را به تصویب رساند.

بر اساس این قانون تازه سقط جنین زنان در ایالات آلاباما در هر شرایطی ممنوع خواهد بود، حتی اگر زن در پی تجاوز یا زنای با محارم باردار شده باشد.
سقط جنین در آمریکا

سقط جنین در امریکا

سقط جنين يکي از مهم ترين مسائل و از جنجالي ترين موضوعاتي بوده که از نيمه دوم قرن بيستم تاکنون در ايالات متحده آمريکا مطرح شده است. مساله سقط جنين از معدود موضوعاتي است که ايالات متحده را به دو گروه طرف دار و مخالف سقط جنين تقسيم کرده است از اين رو احزاب سياسي، ساير نهادها و مراکز تاثيرگذار در فرايند تصميم گيري آن، در رابطه با اين موضوع به طور شديد فعال مي باشند. مقاله حاضر تلاشي براي بررسي تاثير جنبش هاي اجتماعي زنان طرف دار حق حيات و حق انتخاب در فرايند تصميم گيري سياسي آمريکا با بهره برداري از نهادهايي مانند کليسا، رسانه، سازمان هاي غير دولتي مي باشد.
در اين مقاله ضمن بررسي سير تاريخي و روند حقوقي سقط جنين در ايالات متحده، رابطه اين پديده مهم اجتماعي با عنصر ايدئولوژي حاکم بر احزاب، مولفه مذهب و سياست حاکم بر نهادهاي تاثيرگذار در تصميم گيري و تصميم سازي آن کشور مورد بررسي قرار مي گيرد. اين مقاله نشان مي دهد که علي رغم اين تلاش ها و تاثيرگذاري ها در اين فرايند و حضور همه جانبه جنبش هاي زنان در موافقت و مخالفت با سقط جنين، هم چنان اين موضوع امري پيچيده در سياست داخلي آمريکا باقي مانده است.

 

مقاله های که شاید دوست داشته باشید

خرید قرص سقط جنین

 

 

دانستی های جالبی در مورد سقط جنین در آمریکا

  •  از سال ۱۹۷۳ یعنی سال قانونی شدن سقط جنین در آمریکا، تاکنون حدود ۵۶ میلیون جنین در این کشور سقط شده است.
  •  تعداد جنین هایی که هر سال در آمریکا سقط می شود تقریبا با مجموع تعداد کشتگان سربازان آمریکایی در همه جنگ هایی که آمریکا تاکنون در آن شرکت داشته برابر است.
  •  حدود ۳۰۰۰ آمریکایی در حادثه ۱۱ سپتامبر جان باخته اند. هرروز ۳۰۰۰ جنین در این کشور سقط می شود.
  •  حدود ۴۱ درصد از بارداری ها در شهر نیویورک، به سقط ختم می شود.
  •  حدود ۵۲ درصد از بارداری های آفریقایی – آمریکایی به سقط ختم می شود.
  •  هر سال حدود ۱۸ درصد از کسانی که سقط جنین می کنند نوجوان هستند.
  •  یک مطالعه نشان می دهد که ۸۶ درصد کسانی که سقط جنین می کنند برای آسودگی خود دست به این کار می زنند.
  •  طبق بیانیه سازمان امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۱۲، کسی که با سقط جنین مخالف باشد یک تروریست بالقوه محسوب می شود.
  •  بعضی از کلینیک های سقط جنین، جنین های سقط شده را به مراکز تحقیقاتی می فروشند.
  •  سازمان Planned Parenthood سالانه ۳۰۰۰۰۰ سقط جنین انجام می دهد.

آمار سقط جنین در امریکا

آمار سقط جنین در امریکا

داده‌های منتشر شده حاکی از آن است که علاوه بر سقط یک میلیونی جنین در هر سال، بیش از ۲۰۰ هزار زن آمریکایی دیگر تلاش به سقط جنین می‌کنند و ناکام می‌مانند؛ آن‌ها برای رسیدن به هدف خود از هر ابزاری استفاده می‌کنند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد، سقط جنین بین دختران ۱۵ ساله تا زنان ۴۰ ساله رخ می‌دهد و دختران در دهه بیست سالگی بیشترین آمار سقط جنین را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بیش از ۹۱ درصد سقط‌ها در هفته سیزدهم بارداری رخ می‌دهد. گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که از سال ۲۰۰۵ تا پایان ۲۰۱۴ نرخ سقط جنین با بیش از ۱۱۰ درصد افزایش مواجه بوده است. براساس آمار سی‌دی‌سی، در سال ۲۰۱۴، ۶۵۲ هزار و ۶۳۹ مورد سقط جنین رخ داده است.

طبق گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، نرخ سقط جنین سال ۲۰۱۲ در آمریکا ۲۱۰ سقط در هر ۱۰۰۰ تولد بوده است. همچنین آمار مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها که در سال ۲۰۱۲ در آمریکا منتشر شد، نشان می‌داد که ۶۹۹ هزار و ۲۰۲ مورد سقط جنین در طول سال ۲۰۱۱ انجام شده است.

آمار سقط جنین در ایران

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 + = 29

تماس با توکل کلیک کنید
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error: Content is protected !!