پس از استفاده از سایتوتک چه اتفاقی می افتد؟

چگونگی مصرف قرص سایتوتک
چگونگی مصرف قرص سایتوتک
فوریه 6, 2019
خرید اینترنتی قرص سقط جنین
فوریه 7, 2019
نمایش همه
پس از استفاده از سایتوتک چه اتفاقی می افتد؟

پس از استفاده از سایتوتک چه اتفاقی می افتد؟

 

پس از خرید قرص سقط جنین و مصرف آن درد شکمی که معمولا از ۲ ساعت بعد از مصرف قرص سایتوتک شروع می شود. اگر دل درد شدید بود میتوان از قرص ژلوفن یا هیوسین برای کاهش درد استفاده کرد. اسهال و استفراغ که البته با شدت کمتری و به سرعت قطع می شود تب و لرزش بدنی مانند سرماخوردگی که به مرور کم می شود خونریزی و سقط جنین.

خونریزی به شکل دفع لخته خون بصورت ناگهانی یا ذره ذره اتفاق میوفتد که با کنده شدن جفت افت فشارخون اتفاق میوفتد. فقط زمان این خونریزیها نباید بیشتر از ۱ هفته بطول بیانجامد و بعد از ان باید برسی شود که علت چیست.

در خانمهایی که سابقه سزارین دارند به هیچ عنوان خودسرانه استفاده نکنند چون احتمال پارگی رحم وجود دارد که بایستی حتما تحت نظر پزشک از این قرصها استفاده کنند. ولی معمولا در ۸ تا ۱۲ ساعت اول پس از مصرف قرصها جنین سقط می شود.

گاهی با مصرف یک دوره از قرص های سایتوتک خونریزی شروع نمیشود وباید مجددا بعد از ۳روز دارو را تکرار کرد. هرگز خودسرانه شیاف میزوپروستول یا امپول استفاده نکنید چون شما با عوارض ان اشنا نیستید حتی بسیاری مواقع خانمها دچار یک خونریزی کاذب میشوند در صورتیکه هنوز ساک حاملگی در رحم وجود دارد.

بهرحال شما باید تا ۱هفته بعد یک سونوی مجدد تکرار کنید تا از سقط کامل اطمینان حاصل کنید.وباز یاداوری میکنم که در ۸۰درصد موارد با این داروها سقط کامل صورت نمیگیرد و ممکن است شما مجبور به کورتاژ یا ساکشن شوید.چون باقی ماندن بقایای جفتی اجتناب ناپذیراست.وابن بقایای جفتی ممکن است باعث عفونت رحمی یا خونریزی منجر به مرگ شود.

 

گاهی ممکن است حاملگی شما خارج از رحم باشد پس تا وقتی جواب ازمایش خون شما مثبت شد سریع اقدام به تهییه دارو نکنید چون استفاده از داروهای سقط جنین ممکن است باعث پارگی لوله رحمی یا دهانه رحمی که نطفه به ان چسبیده میشود ومنجر به فوت شما میشود.

 

  • بعضی از زنان بعد از مصرف میفپریستون، خونریزی سبکی دارند و برخی دیگر نھه. هر دو طبیعی است
  • درد و خونریزی اثرات اصلی آناصلی آن ھهستند. این نشانھه ھها مفید ھهستند زیرا نشان میدھهند کھه داروها دارند تأثیر میگذارند. اما، شدت درد و خونریزی چقدر است؟
  • در مورد بعضی از زنان، درد بسیار شدید است – خیلی شدیدتر از دردھهای قاعدگی (اگر دچار دردهای قاعدگی میشوید)
  • در مورد بعضی از زنان، خونریزی شدیدتر از قاعدگی طبیعی است. ھهمچنین مشاھهده لختھه شدن خون در طی چند ساعت اول پس از مصرف میزوپروستول شایع است. اندازه لختھه بستھه بھه مدت زمان بارداری متفاوت خواهد بود
  • در مورد بعضی از زنان دیگر، درد خفیف بوده و خونریزی مانند دوره قاعدگی طبیعی است.
  • اگر خونریزی و درد بیش از یک پریود عادی داشتید، نگران نشوید
  • اگر درد بدی را احساس کردید، ایبوپروفن داروی خوبی برای مقابلھه با درد است. در بسیاری از کشورھها میتوانید ایبوپروفن 200 میلیگرم را بدون نسخھه بخرید. 3 تا 4 قرص (200 میلیگرم) را ھهر 6 تا 8 ساعت بخورید. این کار دردتان را تسکین میدهد
  • میتوانید ھهر چیزی را که دوست دارید بنوشید و بخورید
  • سعی کنید در یک محل راحت بمانید تا زمانی کھه حالتان بهتر شود
  • بیشتر زنان در کمتر از 24 ساعت حالشان بهتر میشود.

نکاتی که در ارتباط با مصرف سایتوتک باید بدانید

نکاتی که در ارتباط با مصرف سایتوتک باید بدانید

-اگرعلائم بارداری مانند تهوع، نفخ و یا حساسیت پستان، معمولا در یک یا دو هفته پس از سقط جنین باقی ماند، شما هنوز هم ممکن است باردار باشید.
-معمولا ظرف یک تا دو ساعت، حالت گرفتگی و خونریزی ایجاد می‌شود. مقدار زیادی آب بنوشید و غذاهای مقوی میل کنید. دراز بکشید و استراحت کنید. می‌توانید برای کنترل درد از قرص ایبوبروفن استفاده کنید.
-چنانچه خونریزی شدیدی که داشته‌اید بعد از دو هفته کاهش نیافته است سریعا باید به پزشک مراجعه کنید.
-دو هفته بعد از حاملگی، آزمایش حاملگی به دلیل ماندن هورمون‌ها در بدن شما ممکن است مبثت باشد. اگر همچنان احساس می‌کنید که حامله هستید (حالت تهوع، خستگی، نرم شدن سینه و … دارید) به پزشک مراجعه کنید.

    -در ۸۰٪ موارد با این داروها سقط کامل صورت نمی‌گیرد و ممکن است شما مجبور به کورتاژ یا ساکشن شوید. چون باقی ماندن بقایای جفتی اجتناب ناپذیراست و ابن بقایای جفتی ممکن است باعث عفونت رحمی یا خونریزی منجر به مرگ شود.
    -گاهی ممکن است حاملگی شما خارج از رحم باشد پس تا وقتی جواب آزمایش خون شما مثبت شد سریع اقدام به تهیه دارو نکنید، چون استفاده از داروهای سقط جنین ممکن است باعث پارگی لوله رحمی یا دهانه رحمی که نطفه به آن چسبیده و در نهایت مرگ شود.

-معمولا ۴ تا ۶ هفته بعد از سقط جنین قاعدگی به روال خود بازمی‌گردد و مادر می‌تواند دوباره باردار شود.
در نهایت اینکه پیش از هر اقدامی برای سقط جنین خوب فکر کرده و اطلاعات کامل در این مورد به دست آورید، با اقدام عجولانه و ناآگاهانه ممکن است سلامتی خود را به خطر بیاندازید یا اینکه به خاطر از بین بردن جنین‌تان احساس پشیمانی کنید. همچنین حتما با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت نموده تا از خطرات و عوارض سقط جنین پیشگیری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 − 71 =

تماس با توکل کلیک کنید
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error: Content is protected !!