عواملی که باعث سقط جنین میشه

بیماری‌هایی که باعث سقط جنین می‌شود
بیماری‌هایی که باعث سقط جنین می‌شود
می 21, 2019
آیا احتمال بارداری در زمان پریودی وجورد دارد؟
آیا احتمال بارداری در زمان پریودی وجورد دارد؟
جولای 23, 2019
نمایش همه
عواملی که باعث سقط جنین میشه

عواملی که باعث سقط جنین میشه

اگر چه احتمال سقط جنین برای هر زنی وجود دارد، برخی بیشتر از دیگران در معرض سقط قرار می گیرند. در اینجا چند فاکتور خطرساز سقط جنین را ذکر می کنیم. یکی از عوامل تاثیرگذار در سقط جنین سن است؛ در واقع، در زنان 40 ساله دو برابر زنان 20 ساله احتمال سقط جنین وجود دارد.

یکی دیگر از عوامل موثر در سقط جنین بیماری های مزمن است، مانند دیابتی که درست کنترل نشده است، اختلالات وراثتی در انعقاد خون، نقص های خود ایمنی مشخص(مانند سندروم انتی فسفولیپید یا لوپوس) و اختلالات هورمونی خاص، داشتن ناهنجاری های مشخص رحمی یا گردن رحم ضعیف یا به طور نامعمولی کوتاه. تحقیقات نشان داده است اگر شما لیستری، گوشک، سرخجه، سرخک، سیتومگالو ویروس، پاروو ویروس، سوزاک، اچ آی وی و عفونت های دیگری داشته باشید، خطر احتمال سقط جنین بالاتر است.

استفاده از مشروبات الکلی، و مصرف مواد مخدر مانند سیگار کشیدن بسیار و مواد مخدری مثل کوکائین و اکستازی در حین حاملگی باعث افزایش خطر سقط جنین می شود. برخی مطالعات نشان داده اند رابطه ای میان نوشیدن بیش از چهار فنجان قهوه در روز و خطر سقط جنین وجود دارد. برخی داروها با افزایش سقط جنین رابطه دارند، بنابراین مهم است با مراقب خود درباره بی خطر بودن داروهای مصرفی در زمان آبستنی صحبت کنید.

این مورد شامل تجویزها و داروهای بدون نسخه، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و آسپیرین نیز می شود. قرار گرفتن در معرض سموم محیطی و دیگر فاکتورهای محیطی که خطر سقط جنین را افزایش می دهند مانند سرب و آرسنیک، برخی مواد شیمیایی مانند فرمالدئید، بنزن، و اکسید اتیلن و مقادیر زیاد از تشعشع یا گازهای بیهوشی؛ از دیگر عوامل سقط جنین محسوب می شوند.

از عوامل تاثیرگذار در سقط جنین سن است؛ در واقع، در زنان 40 ساله دو برابر زنان 20 ساله احتمال سقط جنین وجود دارد. یکی دیگر از عوامل موثر در سقط جنین بیماری های مزمن است، مانند دیابتی که درست کنترل نشده است.

 

عواملی که باعث سقط جنین میشه

 

بهترین را برای سقط جنین عمدی استفاده از قرص سقط جنین سایتوتک است. که جهت خرید قرص سقط جنین با شماره 09335032107 توکل تماس بگیرید. دیگر عواملی که باعث سقط جنین می شود را در زیر لیست کردیه ایم.

۱-سقط جنین و خوردن غذاهای خام

در قبل مادران سوپ ندول با گوشت نیمه پخته و با سوشی چندان می خوردند و فرزندان سالم نیز متولد میشد. غذاهایی که با حرارت پخته نمی‌شود حاوی باکتری هایي مثل اشرشیا اي کلای، کمپیلوباکتر، لیستریا و سالونلا که می‌تواند باعث سقط جنین، مرده زایی و تولد نوزاد نارس شود. باید بدانید که فقط غذای کاملا پخته شده را مصرف کنید. شیر غیر پاستوریزه نخورید زیرا حاوی لیستریا هست که یکی از عوامل سقط جنین بشمار میرود.

۲-سقط جنین و مالیدن شکم در دوران بارداری

بعضی مادران فکر می‌کنند که با مالیدن مداوم شکم به جنین خود آرامش می‌دهند یا این که در زمان بارداری ترک هایي بر روی شکم ایجاد می‌شود و نگران این ترک ها میباشند و برای از بین بردن این ترک ها از کرم ها و روغن هاي مختاف بهرهگیری میکنند و شکم خود را ماساژ می‌دهند که این کرم و روغن ها جذب شده و ممکن هست خطرناک باشد. بهتر هست در صورت بهرهگیری نیز در مقادیر کم و بدون ماساژ بهرهگیری کنید. و شکم خود را نه این که مالش ندهید بلکه در زمان طولانی و در همۀ طول روز و با فشار نمالید.

 

عوامل سقط جنین

۳- سقط جنین و راه رفتن

بعضی زنان فکر میکنند اگر چندان راه بروند زایمان راحتری خواهند داشت در صورتیکه راه رفتن بیش از حد باعث زایمان زودرس شده و در کسانی که دهانه رحم آن ها کاملا بسته نیست خطرناک هست. شما باید بطور ملایم راه بروید و از انجام ورزش هاي خطرناک در دوران بارداری که تهدید کننده سلامتی شما و جنین شماست پرهیز کنید.

۴-سقط جنین و خوردن غذا و نوشیدنی سرد

در دوران بارداری، دمای بدن کمی بالاتر از حالت عادی هست. اگر شما در فصل تابستان هستید، و احساس خستگی و ناراحتی میکنید. نباید آب و یا غذای خیلی سرد بخورید اگرچه بسیار لذت بخش هست اما ممکن هست برای شما و جنین ضرر داشته باشد با خوردن آب سرد عروق شکم و رحم منقیض شده و ممکن هست روی جنین اثرگذار باشد. بنابراین پیشنهاد می شود که از خوردن آب یخ در دوران بارداری بپرهیزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 + = 87

تماس با توکل کلیک کنید
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error: Content is protected !!