احتمال سقط ناقص با قرص سایتوتک

13 راه برای پیشگیری از سقط جنین
13 راه برای پیشگیری از سقط جنین
سپتامبر 1, 2019
عمل سرکلاژ و جلوگیری از سقط جنین
عمل سرکلاژ و جلوگیری از سقط جنین
سپتامبر 24, 2019
نمایش همه
احتمال سقط ناقص با قرص سایتوتک

سقط جنین ناقص چیست؟

سقط ناقص یک سقط جنین است که تنها تا حدی موفقیت آمیز است. بارداری به پایان رسیده است، هیچ جنینی نمی تواند رشد کند، اما بدن شما فقط بخشی از بافت و محصولات بارداری را اخراج می کند. اگر خونریزی طولانی مدت دارید، خونریزی بیش از حد (خیلی بیشتر از یک دوره منظم قاعدگی)، درد شکمی که بعد از چند روز از مصرف میزوپروستول سایتوتک، درد، غیر قابل تحمل، تب، خونریزی پس از سه هفته، یا درد هنگام شستن شکم شما ممکن است سقط جنین ناقص داشته باشد.

شما باید به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید تا یک سونوگرافی انجام دهید و اگر هر کدام از این علائم را داشته باشید، درمان شوید. این کاملا ضروری است زیرا بافت و خون موجود در بدن می تواند باعث خونریزی شدید یا عفونت شود. درمان سقط جنین ناقص در همه جا قانونی است.
احتمال سقط ناقص با قرص سایتوتک

درصد سقط ناقص پس از مصرف قرص سقط جنین به چه صورت است؟

در جدول زیر درصد سقط ناقص با استفاده از مصرف قرص سقط جنین میزوپرستول رو نمایش داده است. که در آن مدت زمان بارداری بر حسب روز و در ستون کناری احتمال سقط جنین بر حسب درصد بیان شده است.

مدت زمان بارداری (روز) درصد سقط جنین ناقص
0 تا 77 %1.6
78 تا 83 %2.6
83 تا 91 %3.4

اگر بعداز مصرف قرص سقط جنین هنوز باردار هستید

اگر بعداز مصرف قرص سقط جنین هنوز باردار هستید

سقط جنین با قرص در حدود یک درصد از موارد اثر نمی کند. حدود دو تا پنج درصد در زنان بافت جفتی در رحم باقی خواهند ماند و برای تکمیل سقط جنین نیاز به درمان بیشتری از قبیل قرص های اضافی یا یک روش جراحی کوچک برای تکمیل سقط جنین خواهند داشت. حاملگی ممکن است که حتی پس از استفاده از سایتوتک / میزوپروستول همچنان ادامه داشته باشد. در این مورد، سقط جنین به طور کامل شکست خورده است و زن باردار است.

حتی اگر خونریزی کنید، هنوز می توانید بارداری را ادامه دهید. خونریزی به این معنا نیست که شما سقط موفق داشته باشید. اگر هنوز علائم حاملگی مانند سینه درد یا حالت تهوع دارید، ممکن است بارداری ادامه داشته باشد. شما باید در عرض یک هفته یک سونوگرافی داشته باشید یا ۳ هفته بعد آزمایش بارداری را تکرار کنید تا حاملگی به پایان برسد. بیشتر تست های بارداری که ۳ هفته پس از سقط جنین انجام می شود قابل اعتماد هستند.

لازم است ۳ هفته پس از سقط جنین انتظار بکشید زیرا هورمون های بارداری در بدن باقی می مانند و می توانند آزمایش حاملگی را به طور غلط مثبت نشان دهند. اگرپس از سقط دارویی ، بارداری شما پابرجاست ، می توانید مجددا سقط دارویی را انجام دهید یا سقط جراحی انجام دهید. گرچه خطر بسیار پایین (کمتر از ۱/۱۰۰۰) میزوپروستول می تواند خطر ابتلا به ناهنجاری های جنینی را افزایش دهد.

شاید دوست داشته باشید

خرید قرص سقط جنین

هر آن چه که باید درباره قرص سایتوتک باید بدانیم

پس از استفاده از سایتوتک چه اتفاقی می افتد؟

پی گیری های لازم بعد از سقط جنین

پی گیری های لازم بعد از سقط جنین

۱. 24 ساعت بعد از شروع خونریزی ، سونوگرافی درخواست گردد تا از دفع- ناقص – یا باقی ماندن حاملگی با وجود خونریزی اطمینان حاصل گردد.

در صورت دفع ناقص :

  • Tab methergine عدد هر ۱۲ ساعت
  • Tab ferrous sulfa
  • Cap cephalexin ۵۰۰

۲. در صورت دفع ناقص : تا دو هفته به بیمار فرصت می دهیم ، دوباره سونوگرافی در خواست می نمائیم.

۳. در صورت عدم فعالیت قلب جنین می توان دوباره دوز میزوپروستول را تکرار کرد یا از مترژن استفاده نمود (۲هفته بعد سونوگرافی)

۴. کنترل وضعیت خونریزی، خونریزی ایجاد شده ۱۶-۹ روز طول می کشد.

در صورتیکه خونریزی جاری پس از دو تا سه ساعت کم نگردد و بیشتر از سه نوار بهداشتی در ساعت مصرف گردد خونریزی سنگین محسوب می شود .احساس سر گيجه مي تواند علامت از دست رفتن خون زياد باشد که بسيار خطرناک مي باشد و مراجعه به بيمارستان را مي طلبد.

چه مقدار خونریزی پس از مصرف قرص سایتوتک طبیعی است؟

چه مقدار خونریزی پس از مصرف قرص سایتوتک طبیعی است؟

اغلب زنان ۱-۴ ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک خونریزی را شروع می کنند؛ با این حال، تغییرات فردی وجود دارد. بدن هر زن متفاوت است. در برخی موارد استثنایی، خونریزی ممکن است ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از مصرف قرص سایتوتک رخ دهد. مهم است بدانیم که اگر خونریزی پس از ۷۲ ساعت خونریزی رخ ندهد و یا خونریزی کم باشد، به این معنی است که سقط جنین روی نداده است.

خونریزی معمولا از یک دوره قاعدگی سنگین تر و اغلب همراه با لخته است. شدیدترین خونریزی معمولا ۲ تا ۵ ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک رخ می دهد و معمولا در عرض ۲۴ ساعت کم می شود. برخی زنان ممکن است لخته هایی را روزها یا حتی هفته ها بعد دفع کنند. این شایع است و اگر هیچ علامتی از عوارض وجود نداشته باشد خطرناک نیست. چیزی است که بعد از سقط جنین انتظار می رود:

مقدار خونریزی متفاوت است. احتمالا در ابتدا سنگین تر از یک دوره قاعدگی است و حداقل به مدت چند روز به همان اندازه سنگین است. ده روز متوسط زمان خونریزی است، هرچند گاهی اوقات ممکن است خونریزی وجود داشته باشد شود و یا به طور مداوم تا دوره بعدی ۴-۶ هفته طول بکشد. همچنین ممکن است که شما فقط چند ساعت خونریزی سنگین داشته باشید.

چه زمانی باید نگران باشم؟

داشتن یک خونریزی سنگین که درد شکم و گرفتگی عضلات و ترشحات بد بو باشد اینها نشانه هایی ازیک عفونت است که بزرگترین نگرانی پس از سقط جنین هستند. خطر اصلی عفونت درمان نشده شانس داشتن بیماری التهابی لگن است. بیماری التهابی لگن باعث التهاب و عفونت دستگاه تناسلی از جمله لوله های فالوپ، تخمدان، رحم و دیواره شکم است.

اگر عفونت درمان نشود می تواند منجر به حاملگی خارج رحمی در آینده و یا ناباروری شود. بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به عفونت مشاوره با پزشکتان است . مشاوره اصلی برای کاهش خطر ابتلا به عفونت جلوگیری از گذاشتن تامپون پس از سقط جنین استفاده از پد بهداشتی و جلوگیری از داشتن رابطه جنسی حداقل دو هفته پس از سقط جنین.

اثر قرص سایتوتک (میزوپروستول) بر جنین

اثر قرص سایتوتک (میزوپروستول) بر جنین

سایتوتک (میزوپروستول) در سال ۲۰۰۰ توسط FDA به عنوان جایگزین سقط با جراحی تایید شد. در دو رژیم سقط دارویی غالب، سایتوتک (میزوپروستول) دنبال می شود. مقالات اندکی درباره ی زنده ماندن جنین های زنده بعد از قرارگیری در معرض سایتوتک (میزوپروستول) به تنهایی منتشر شده اند.

این مقاله مروری برای خلاصه کردن مطالعات موجود تعیین کننده ی زنده ماندن جنین بعد از سایتوتک (میزوپروستول) انجام شده است. این مقاله نرخ پایه ی تداوم بارداری بعد از سایتوتک (میزوپروستول) را به منظور کمک به تعیین ارزش درمانی پروژسترون مکمل در زنانی که تمایل به ادامه ی بارداری دارند تعیین می کند.

PubMed و پایگاه داده ی کوچران در مارس سال ۲۰۱۶ به دنبال مقالات نشان دهنده ی بقای جنین بعد از مصرف سایتوتک (میزوپروستول) به صورت تک دارویی جستجو شدند. مطالعات بیشتری در لیست منابع مقالات مربوطه و مقالات مروری یافت شدند. مطالعات مربوطه ای که بقای جنین را تایید می کردند از اولتراسوند به عنوان معیاری برای تداوم بارداری استفاده کردند.

سایتوتک (میزوپروستول) در محدوده ی وسیعی از دوزها و سنین حاملگی کشنده است؛ جنین های زنده مانده در محدوده ی مشابهی وجود داشتند. نرخ بقا با استفاده از دوزهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم بین ۱۰ تا ۲۳٫۳ درصد بود. در یک مطالعه که از رژیم تک دوزی ۲۰۰ میلی گرم فعلی استفاده می کرد، بقای جنین ۲۳٫۳ درصد بود.

Csapo در سال ۱۹۷۳ نشان داد که خارج کردن کورپوس لوتئوم و در نتیجه از بین رفتن پروژسترون باعث دفع جنین می شود؛ جایگزین کردن پروژسترون منجر به بقای جنین می گردد . سایتوتک (میزوپروستول) به عنوان یک عامل سقط کارآمد به عنوان پیشرفتی مهم و دارای پتانسیل تاثیر قابل توجه روی کنترل باروری انسان شناسایی شد . بعد از کشف سایتوتک (میزوپروستول) ، سرعت تحقیقات افزایش یافت.

قاعدگی پس از سقط جنین چه موقع شروع میشود؟

درهر زن منحصر به فرد است و لی به طور معمول بین ۳ تا ۶ هفته پس از سقط جنین دوره قاعدگی شروع می شود.با این حال اگر شما هنوز هم دچار علائم بارداری و یا دوره خود را تا بعد از چهار هفته آغاز نشده است، شما باید یک تست حاملگی بدهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 − = 12

تماس با توکل کلیک کنید
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error: Content is protected !!