آمار سقط جنین مشهد

نحوه سقط جنین با سایتوتک
نحوه سقط جنین با سایتوتک
می 8, 2020
نمایش همه
آمار سقط جنین مشهد

آمار سقط جنین مشهد

در سال ۹۵ در تهران ۲ هزار و ۷۱ تقاضای دریافت مجوز سقط جنین به ثبت رسیده که بالاترین تعداد در میان استان‌های ایران و حدود ۹ درصد بیشتر از سال قبل بوده است. آمار سقط جنین استان خراسان رضوی مشهد با یک هزار و ۱۵۴ تقاضا و خوزستان با یک هزار و ۹۰ تقاضا در ردیف دوم و سوم قرار دارند. استان‌های سمنان، ایلام و خراسان جنوبی با ۱۰۰ تا ۱۲۰ مورد تقاضا کمترین متقاضیان مجوز سقط جنین در سال گذشته را داشته‌اند.

 

مشهد رتبه نخست سقط جینن درمانی

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی  مشهد (خراسان رضوی) نیز به خبرنگار ایرنا گفت: فرآیند سقط جنین درمانی برای مادران باردار در مراکز مشاوره ژنتیک این اداره کل و پس از انجام معاینات و آزمایش های تخصصی و با صدور معرفی نامه به پزشکی قانونی انجام می شود.
حسین تنها طلب افزود: خراسان رضوی رتبه نخست کشور در این زمینه را دارد که علت آن وجود شمار بسیار مراکز مشاوره ژنتیک در این استان است.
وی اظهار داشت: هم اکنون ۲۰ مرکز مشاوره ژنتیک در استان خراسان رضوی دایر است که پیگیری مداوم آنها موجب می شود افراد مراجعه کننده برای سقط جنین درمانی پیگیر درمان و وضعیت خود باشند.

وی افزود: همچنین پنج آزمایشگاه تخصصی در این زمینه در استان خراسان رضوی با مراکز مشاوره ژنتیک همکاری دارند و آزمایش های تخصصی با صدور نظر قطعی را در این زمینه انجام می دهند.
تنهاطلب با بیان اینکه اختلالات کروموزومی و عقب ماندگی ذهنی بیشترین علت سقط جنین درمانی در استان خراسان رضوی به شمار می روند افزود: این اقدام به دنبال نمونه گیری از جنین تشخیص داده می شود و در این راستا سال گذشته از طریق معرفی مراکز مشاوره ژنتیک ۴۸۷ مورد مجوز سقط جینن توسط پزشکی قانونی صادر شده و از تولد کودکان دارای معلولیت در استان خراسان رضوی جلوگیری شده است.

 

آمار سقط جنین مشهد

۷۵ درصد درخواستها منجر به سقط جنین درمانی می شوند

مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از پرونده‌های درخواست سقط جنین در استان خراسان رضوی به صدور مجوز برای سقط منجر می‌شوند.
حجازی افزود: طی چهار ماه سال جاری ۴۰۵ پرونده سقط جنین در پزشکی قانونی این استان تشکیل شد که ۳۰۰ مورد آن منجر به صدور مجوز شده و برای بقیه به دلیل نداشتن شرایط لازم مجوز صادر نشده است.
وی ادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته از بین ۳۶۲ پرونده درخواست سقط جنین که در پزشکی قانونی خراسان رضوی تشکیل شد برای ۲۷۷ مورد مجوز صادر شد که تعداد مجوزهای صادر شده در سال جاری افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: از سقط های غیر قانونی اطلاعات دقیق در دست نیست و اگر سقط غیرقانونی منجر به فوت مادر شود در پزشکی قانونی ثبت می‌ گردد.

 

مطالب مریوط خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سقط جنین مشهد

خرید قرص سایتوتک مشهد

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

 

سقط جنین درمانی مشهد

سقط جنین درمانی در بیمارستان های دولتی و مجهز انجام می شود

رئیس اداره مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: سقط جنین درمانی در مواردی که جنین قابلیت حیات نداشته باشد و ادامه بارداری برای مادر وجود نداشته باشد به دنبال تشخیص پزشکان متخصص زنان و ارجاع آن به پزشکی قانونی انجام می شود.
فریده فرخی افزود: مجوز سقط جنین درمانی در پزشکی قانونی با توجه به سن بارداری و همچنین سیر مراحل قانونی تشخیص و تایید این موضوع صورت می گیرد، که بعد از صادر شدن مجوز زن باردار برای انجام سقط به بیمارستان های زیر پوشش معرفی می گردد.
وی اظهار داشت: سقط جنین درمانی در بیمارستان های دولتی و مجهز زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می شود و امکان انجام آن در هر مرکز درمانی با توجه به نظارت ها و پیگری های لازم میسر نیست.
وی در باره سقط های غیر قانونی نیز گفت: اطلاعات موثق از سقط های غیرمجاز در دست نیست اما شواهد حاکی از آن است که متقاضیان بارداری های ناخواسته در این خصوص دارو های مربوطه را از طریق برخی داروخانه ها، اینترنتی یا عطاری ها تهیه کرده و مبادرت به انجام آن به صورت پنهانی می کنند که با عوارض و خطراتی همراه است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

تماس با توکل کلیک کنید
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error: Content is protected !!